Siyah Obsidyen Taşı Özellikleri

Siyah Obsidyen Taşı Özellikleri

Siyah Obsidyen Taşı Özellikleri

Çağlar boyunca, siyah obsidiyen ruhsal dünyayı fiziksel dünyaya bağlamak için kullanıldı ve metafizik özellikleri nedeniyle dünya çapında birçok toplulukta popüler oldu.

Siyah Obsidyen Nedir?

Siyah obsidiyen, yuvarlandığında veya yontulduğunda parlak bir yüzeye sahip olan derin siyah bir taştır. Çok sert ve pürüzsüzdür ve ham haliyle keskin kenarlara sahip olabilir. Hem yoğun güzelliği hem de güçlü özellikleri nedeniyle mücevherat ve ev dekorasyonunda kullanılmaktadır.

Obsidyen Neden Siyahtır?

Bir yanardağ patladığında ve lav çok hızlı soğuduğunda siyah obsidiyen oluşur. Siyah obsidyen taşı, renginin derinliği nedeniyle volkanik cam, xaga ve kraliyet akik olarak da bilinir.

Siyah Obsidyen Anlamı

Siyah obsidiyen genellikle gizemle ilişkilendirilir ve çok güçlü bir özümseme yeteneğine sahip oldujğu söylenir. Bu nedenle manevi bağlantı ve korumada sıklıkla kullanılır.

Siyah Obsidyen Özellikleri

En belirgin olan siyah obsidiyen iyileştirici özellikleri, temizleme ve topraklama yeteneği olduğuna inanılır. Temel çakralarda kök salmıştır ve toprakla güçlü bir bağlantısı vardır. Negatifliği dışarı ve nötralize edildiği toprağa çektiği söylenir. Toprakla ve doğayla olan güçlü bağlantısı sebebiyle tercih edilir.

Bloğa dön